Herkes Ücretsiz World of Warcraft Oynayabilecek

Blizzard ın 2 Eylül 2001 tarihinde  Warcraft III: The Frozen Throne ile aldıkları başarı ile World of Warcraft ilk olarak Blizzard Entertainment tarafından 2 Eylül 2001’de duyuruldu.

2001 den bu zamana kadar 10 milyon oyuncu ile mmorpg katagorisinde hem hikayesi ile hemde uzun sürelik hizmeti ile Blizzardı Efsane konumuna getirtmiştir.

Çok yakın zamanda yapılan bir açıklamaya göre Game Time olarak belirtilen, World of Warcraft ın aylık ücretini ödemedende oyun oynanabileceğini bahseden bir açıklama yayınlandı. Bundada belli bir Oyun içinde kazanılan para(Gold) karşılığında oyun süresi satın alınabiliceği belirtildi. Bununda amacının forumlarda oyunda alınabilicek bir şey kalmadığında kazanılan parayı harcayabilecek bir imkan olmadığında, çoğu oyuncunun elindeki paralar gerçek para ile satış yapılarak ticaret imkanı sağladığı için wow; “Oyuncular uzun zamandır oyun içerisinden kazandıkları altınlar karşılığında hem ek paketleri hemde oyun zamanlarını birbirlerinden satın alıyorlardı. Bizde bu durumun önüne geçemiyoruz maalesef, çok büyük bir oyuncu topluluğunu biliyorsunuz ki kontrol etmek çok mümkün değil. Ancak güzel bir sürprizede bu durum vesile oldu. Yakın zamanda Ragnaros Return geliyor.”

Ragnaros Return’u sorduğumuzda ise biraz hayal kırıklığı ile anlatmaya devam ediyor;
” Oyuncuların en sevdiği dönem Ragnaros Contentiydi. Bu eğlenceyi tekrar oyuna katmak isteyip WoD’u çıkarttık ancak beklediğimiz geri dönüşü pek sağlayamadık. Bu sebeple insanların yıllarca WoW patchi sandıkları Titan (Aslında Starcraft MMORPG projesiydi) ek paketini oyuna getirme kararı aldık. Ragnaros’un tekrar serbest kalıp dünyaya zarar vereceği bu ek pakette yeni ırklar oyuncular için hazır olacak. WoW fanlarını asla hayal kırıklığına uğratmak istemiyoruz bu sebeple onları mutlu etmek adına böyle bir karar verdik.”

Horde: Anathema ( Vampir Irkı ), Murlock

Alliance: Moon Elf, Naga

olarak açıklanmış durumda.

Bunun bir şaka olma ihtimali olsa bile Free2play olduğunda hem eski kullanıcılar açısından hemde Blizzard ın nam-ı duyulmuş olan Support bölümüyle alakalı aksamalar olucaktır. Bekleyip göreceğiz,

Yorumlar

yorum

Leave a Reply