NiP’in Eski Sahiplerine Büyük Yasal Şok

Aftonbladet Esport’un haberine göre, Emil “Heaton” Christensen de dahil olmak üzere “Ninjas in Pyjamas” (NiP)’in eski sahipleri, muhasebe ihlalleri nedeniyle yargılanacaklar.

 

1403914020.0445

Emil “Heaton” Christensen’inde içinde bulunduğu NiP takımının eski sahipleri olan üç kişi, mali tablolarını, denetleyen kişiye vermemelerinden dolayı yargı karşısına çıkacaklar. İddiaya göre, o zamanlar NiP takmının günlük operasyon işlerinden sorumlu olan Stockholm E-Sport Production AB şirekti, oyuncuların maaşı üzerinden istihdam vergisi vermemiştir. Stockholm E-Sport Production AB şirketi, iflas belgelerini vermeden önce Diglife’ın büyük çoğunluğunun sahibi olduğu yeni kurulan Ninjas in Pyjamas Gaming AB şirketine takımı transfer etmiştir.

Bir mahkumiyet görüldüğü taktirde para cezasıyla karşı karşıya olacak olan eski sahipler, eğer işledikleri suç ağır görülürse 6 yıla kadar hapis cezasına çarptırılabilir.

Christensen, polis tarafından sorgulandığı sırada finansal işlerden kendisinin değil diğer ortakların sorumlu olduğunu söylemiş ve her zaman iyi niyet ile hareket ettiğini belirterek kendisini savunmuştur.

Yorumlar

yorum

Leave a Reply