NARU VE LONGB’den KURAL İHLALİ

Oyuncu: Koray “Naru” Bıçak

Karar Tarihi: 20 Mayıs 2015

Karar: 6 maç boyunca müsabakalardan men

 

İlgili Açıklama

Dark Passage eSports Club oyuncusu Koray “Naru” Bıçak’ın, sosyal medya üzerinde gerçekleştirdiği olumsuz davranışlar (ayrımcılık) ile Şampiyonluk Ligi kurallarını ihlal ettiği belirlenmiştir. Şampiyonluk Ligi olarak, profesyonel oyuncuların hem oyun içi hem de oyun dışındaki mecralarda örnek davranışlar sergilemesini sağlamak görevimiz. Bu sebeple, aşağıdaki kural dahilinde Koray “Naru” Bıçak’ın 6 müsabakadan men edilmesine karar verilmiştir.

 

Konuyla Alakalı Kural

10.2.5 Ayrımcılık ve Karalama: Takım üyeleri bir ülkenin, bir şahıs veya grubun onur ve namusuna, ırkına, derisinin rengine, etnik, sosyal ve ulusal asıllarına, din, dil ve politik düşüncelerine, mali durumlarına, cinsel tercihlerine ve diğer herhangi benzeri hususlarda ayrımcı, karalayıcı ve aşağılayıcı söz ve hareketlerle saldıramazlar.

 

Karar

Koray “Naru” Bıçak, Şampiyonluk Ligi’nde yer alan takımlarla paylaşılan ve taraflarınca da peşinen kabul edilen şartlar dahilinde, yukarıdaki kuralı ayrımcılık yaparak ihlal etmiştir.

 

Uygulanmasına Karar Verilen Ceza

Oyuncu, bu kararı takiben Şampiyonluk Ligi Yaz Mevsimi’nde 6 maç boyunca mücadele edemeyecektir.

 

Oyuncu: Serkan “LongB” Ülkücü

Karar Tarihi: 20 Mayıs 2015

Karar: 2 maç boyunca müsabakalardan men

 

İlgili Açıklama

Team Turquality oyuncusu Serkan “LongB” Ülkücü’nün, sosyal medya üzerinde gerçekleştirdiği olumsuz davranışlar (küfür ve hakaret) ile Şampiyonluk Ligi kurallarını ihlal ettiği belirlenmiştir. Şampiyonluk Ligi olarak, profesyonel oyuncuların hem oyun içi hem de oyun dışındaki mecralarda örnek davranışlar sergilemesini sağlamak görevimiz. Bu sebeple, aşağıdaki kural dahilinde Serkan “LongB” Ülkücü’nün 2 müsabakadan men edilmesine karar verilmiştir.

 

Konuyla Alakalı Kural

10.2.10 Ahlaksızlık: Bir takım oyuncusu hiçbir şekilde Riot Games tarafından ahlaksız, yüz kızartıcı veya konvansiyonel ahlaki standartlara aykırı olduğu kabul edilen herhangi bir faaliyette bulunmayacaktır.

 

Karar

Serkan “LongB” Ülkücü, Şampiyonluk Ligi’nde yer alan takımlarla paylaşılan ve taraflarınca da peşinen kabul edilen şartlar dahilinde, yukarıdaki kuralı, sosyal medya hesabı üzerinden profesyonellik dışı paylaşımları ile ihlal etmiştir.

 

Uygulanmasına Karar Verilen Ceza

Oyuncu, bu kararı takiben Şampiyonluk Ligi Yaz Mevsimi’nde 2 maç boyunca mücadele edemeyecektir.

Kaynak : lolespor.com

Yorumlar

yorum

Leave a Reply