[LoL] eSportgamers Diana Cup Sonuçlandı!

DianaCupSomuç

eSportgamers ekibi olarak düzenlediğimiz LeagueOfLegends Turnuvalarımızdan Diana Cup’ı tamamlamış bulunmakdayız.Kısa kısa maçlarda neler yaşanmış şöyle bir bakalım;

Painlast takımı ilk tur ve ikinci turda Darius Cup turnuvasından tanıdığımız Redsnowball ve EthemReisinHaremi takımlarını elemeyi başararak çeyrek finale çıkmaya hak kazandı.Çeyrek finalde karşılaştığı Nevertolate takımınıda sergilediği güzel oyunla yenmeyi başaran ekip yarı finalde turnuvanın geçen şampiyonu olan Limited Edition ile karşılaştı.Maçın başında dengeli bir oyun sergilensede dakikalar ilerledikçe Limited Edition maça ağırlığı koydu ve Painlast maçı kaybetmiş oldu.3.-4. maçında rakibi Good Job Juniors takımıyla karşılan ekip bu maçda da tutunamadı ve turnuvamızı 4. tamamlamış oldu.

Turnuvaya iyi bir giriş yapan Good Job Juniors ilk turda OsmanlıEsportsu yenmeyi başararak son 16’a kalmaya hak kazandı.Bu turdan sonra uzun ve zorlu bir yola giren GJJ ekibi son 16’da karşılaştığı güçlü rakibi 4yumurta1sucuk takımını, uzun süren oyunun sonunda rakibinin hatalarını iyi değerlendirerek kazanmayı başardı ve adını çeyrek finale yazdırdı.Çeyrek final karşılaşmasında ise başka bir güçlü ekip olan META İCE takımıyla karşılaştı.Hiç şüphesizki maça fırtına gibi başlayan META İCE oyunun ilk dakikalarında yapmış olduğu hamlelerle maçı kopardı gözüyle bakılıyordu;ancak Good Job Juniors bu düşünceleri tersine çevirdi ve seçmiş olduğu şampiyon kombinasyonlarıyla rakibini güçlü bir oyunla yenmeyi başardı ve yarı finale yükseldi.Bu geri dönüşle yaşanan muhteşem galibiyetten sonra turnuvanın favorileri arasına girmişken yarı finalde yaşadıkları talihsizlik malesef yollarına engel oldu.Belirlenen bekleme süresini ihlal ettikleri için maça çıkmadan kaybeden ekip 3.-4. maçına gitmek zorunda kaldılar ve burdaki maçı kazanarak turnuvamızı 3. tamamladılar.

3v3 TeamDg ekibi düzenlediğimiz turnuvalara katılan oyuncuları barındıran bir takım olarak çıktı Diana Cup turnuvamıza.Son 16’da karşılaştıkları Darius Cup Turnuvamizdaki finalistlerden Ocak Söndürenler takımını yenmesi ise daha turnuvamızın başında ses getirecek cinstendi.Çeyrek finalde Bedelli Bekliyenler ekibini yenerek yarı finale çıkmaya hak kazanan 3v3 Team Dg,her ne kadar yarı final maçını oynamadan da çıkmış olsa buraya kadar gelmeyi haketmiş bir takım olduklarını gösterdiler.Geçen turnuvamızın şampiyonuyla karşılaşan 3v3 Team Dg, oyunun belli anlarında geri dönüş sinyalleri versede yeterli olmadı ve turnuvamızı 2. olarak bitirdiler.

Son Şampiyon Limited Edition hiç süphesiz bu turnuvayada şampiyonluk parolasıyla çıktılar.Kendine hâs oyun düzeni ve disiplini olan ekip, final aşamasına kadar karşılaştıkları rakiplerini tek tek elemeyi başararak finale kadar çok da zorlanmadan gelmeyi başardılar.Özellikle LMTD Kira‘nın orman rolünde göstermiş olduğu performanslarla birlikte takım içindeki güzel uyumu maçlara yansıtmayı başardılar.Final karşılaşmasında 3v3 Team Dg takımıyla karşılaşan Limited Edition maçın başında eline geçirdiği kontrolü zaman zaman bırakır gibi olsada oyun sonlarına doğru bu durumu toparlamayı başardı ve maçı kazanarak 2.kez şampiyon olmayı başardı.

Şampiyon olmayı başaran Limited Edition takımına,finale kadar gelme başarısı gösteren 3v3 Team Dg ekibine ve turnuvamıza katılan bütün takımlara teşşekkür ederiz.Bir sonraki turnuva heyecanında görüşmek dileğiyle!

  • 1. Limited Edition : Her Oyuncuya 3200Rp ve Şanlı Ryze Kostümü
  • 2. 3v3 Team Dg : Her oyuncuya 2400Rp
  • 3. Good Job Juniors : Her Oyuncuya 1600Rp
  • 4. Painlast : Her Oyuncuya 800Rp

Yorumlar

yorum

Leave a Reply