[LOL] Dünya Şampiyonası 2. Gün Sonuçlandı!

Worlds_Tickets_Brussels_800x315

LeagueOfLegends Dünya Şampiyonası fırtınası tüm hızıyla devam ediyor.Hemen sözü fazla uzatmadan 2. gün neler yaşanmış şöyle bir bakalım;

2. günün ilk maçı Team Solo Mid ile KT Rolster arasında meydana geldi.Herkezin bildiği gibi TSM’in işi bu maçda hiç de kolay değildi.Maçın başlarında 2 takımda dengeli bir oyun sergilesede oyunun ilerleyen dakikalarda düğüm yavaş yavaş çözülmeye başladı.KT Rolster ekibi,TSM’in üst koridor oyuncusu olan Dyrus’un(olaf) üzerine oynamaları ve oyundan düşürmeleri sonucunda TSM takımı,üst üste hatalar yapmaya başladı.Bir süre sonra maçın bütün kontrolünü eline alan KT Rolster skor ve global görevlerde fark atmayı başardı ve maçı kazanarak D grubundaki ilk galibiyetini almış oldu.

D grubunun bir diğer maçı ise Origen ile LGD Gaming arasındaydı.Otoriteler tarafından maça favori çıkan Çin 1. LGD Gaming‘den herkez üstün bir oyun bekliyordu.Ancak Origen‘in göstermiş olduğu direnç ve sergilediği başarılı oyun görenleri hayrete düşürmeye yetti.Özellikle Origen ekibinin orta koridor oyuncusu Xpeke’nin(Orianna) takım savaşında attığı 4’de 4 görülmeye değerdi.Son darbe ise seyirci desteğini arkasına alan Soaz’lı Origen‘den geldi.Baron almaya çalışan LGD Gaming‘i farkeden Origen,Soaz’ı(Vladimir)inhibitörü açık olan alt koridordan gönderdi ve rakibinin geri dönmesi engelleyerek oyunu muazzam bir şekilde kazanmayı başardı.

Dünya şampiyonası C grubundan Bangkok Titans ile SKTelecom T1 arasındaki maç ile devam etti.İlk maçında seyir zevki anlamında seyircilerin beklentisini tam karşılıyamayan Faker,bu maçda orta koridora Olaf alarak bizlere kendi gücünü gösterdi.Tecrübesiz rakibine karşı rahat bir oyun sergileyen SKTelecom T1, zaman zaman işin ucunu kaçırıp gereksiz skorlar versede rahat bir zafer kazanarak 2’de 2 yapmayı başladı.

C Grubu H2k ile Edward Gaming maçı ile devam etti.H2K ilk maçda SKTelecom T1‘e karşı maçın başında iyi tutunmuş;ancak sonrası getirememiş ve maçı vermişti.Bu maçda da aynı oyun yapısıyla çıkmaya çalışan H2K,Çin’in güçlü ekibi Edward Gaming karşısında çok da varlık gösteremedi.İlk dakikalarda dengeli giden oyun, daha sonra Edward Gaming ekibinin skorlar tek tek alması,çözülen bir düğüm misali peş peşe geldi ve maç bu şekilde sonlarak 2’de 2 yapmayı başardı.

2. günün son grubu olan A grubundaki maç Flash Wolves ile KOO Tigers arasında yaşandı.İlk maçında CLG ekibine zor anlar yaşatan ve maçı kazanmayı kıl payı kaçıran Flash Wolves,A grubunda kolay lokma olmadığını herkeze göstermiş oldu.Yine de otoriteler tarafından bu maça favori olarak çıkan KOO Tigers, otoriterlerin yüzünü kızarttı.Oynadığı dengeli ve başarılı oyunu, bu sefer oyun sonuna taşımayı başaran Flash Wolves,Kore’nin güçlü ekibini yenmeyi başardı ve grubdaki dengeleri karıştıracağının sinyalini vermiş oldu.

2.günün ve A grubunun son maçı ise Counter Logic Gaming ile Pain Gaming arasındaydı.Taşıyı ve aktif destek rolünü çok iyi yapan Aphromoo(Braum) map kontrolünü eline alması ve attığı baskınlarda başarılı olması CLG takımının işini çok rahatlattı.Ayrıca bu baskınlarda ve genel olarak başarılı skor almasıyla iyi bir oyun çıkaran Doublelift’in(tristana) de payı büyük.Bu sonuçlardan sonra CLG A grubunda 2’de 2 yaparak yoluna emin adımlarla ilerlerken, Pain Gaming ise halan ilk galibiyetini peşinden koşmaya devam ediyor.

Bugünü kısaca genel olarak değerlendirirsek Flash Wolves ve Origen süpriz yaparak ve hakederek maçlarını kazandılar.Mordekaiser yine her maç banlanarak seçilemedi.Yamada güçlenen şampiyonlar tekrardan 2. günde de kendilerine yer buldular(Görmeyi beklediklermizin başında Mordekaiser ve Garen var).Bunun haricinde favori olarak çıkan takımlar maçlarını kazandılar.Bakalım 3 günde bizleri nasıl bir heyecan bekliyor.

Yorumlar

yorum

Leave a Reply