League of Legends’ın yeni hero Jhin karşımızda!

jhin

League of Legends’ın yeni hero Jhin Riot Games tarafından duyuruldu!

KORİDOR TUTMA

Jhin, alışılmışın dışında bir nişancı. Nişancıların çoğu rakiplerini sürekli saldırı yağmurlarıyla yıpratmaya odaklanırken; Jhin aşırı sayılabilecek bir titizlikle hareket ediyor ve saldırı fırsatlarını özenle seçtiğinde yıldızı parlıyor. Koridorda değerli mermilerini son vuruşlara sakladığında, cephanesinin hesabını iyi tuttuğunda ve dördüncü, yani en ölümcül mermisini koridordaki rakibine karşı kullanabileceği anları kolladığında sanatını konuşturuyor. Jhin’in normal saldırılarının özgün ve en iyi ihtimalle ortalama denebilecek bir menzili var. Bu da koridorlarda rahatsız etmesi nispeten kolay bir şampiyon hâline gelmesine neden oluyor. Virtüöz, böyle durumlara düştüğünde İlham Ateşi’nin seken atışına başvurarak nispeten güvenli bir mesafeden son vuruş gerçekleştirebilir ve hatta koridordaki rakibi kendi minyonlarına yakın duruyorsa onu etkili bir şekilde rahatsız edebilir.

Yine de düşük saldırı hızı nedeniyle Jhin’in sık sık kule dibine çekilip, atışlarını rakibini rahatsız etmek yerine son vuruşlarda kullanmaya mecbur kaldığına tanık olabilirsiniz. Ama tam da burada küçük ayrıntı devreye giriyor. Eğer Jhin geri çekilirken doğru planlamayla birkaç Esaret Çiçeği bırakabilirse; takımının ormancısını çağırarak talihsiz rakipleri usulca kıskaca almasını sağlayacak ideal bir konuma geçebilir. Jhin ve takım arkadaşlarının, hedeflerini önceden kurulan tuzaklara yöneltecek saldırılarla baskına başlaması en mantıklısı olacaktır. Tuzaklar tetiklendiğinde, Jhin Trajedi ile saldırının devamını getirerek hedefinin hasar alıp patlama için geri sayıma başlayan tuzağın yavaşlatma alanında sabitlenmesini sağlayabilir. Böylelikle yakalanması garantilenen patlama, hedefi iyice yıpratarak Jhin’in dördüncü ve son mermisi için ideal ortamı oluşturur. Sonunda hedefin kaçacak yeri kalmaz.

Ölümcül gözlerini düşmanlarına dikip daha saldırgan bir tarz izlemek istediği zaman; tuzaklar, doğaları gereği Jhin için kusursuz bir savunma duvarına dönüşür. Nadiren de olsa zayıflayan rakibine isabet ettirdiği kritik vuruşlar, Jhin’e katletme fırsatının yanı sıra kaçmaya çalışan rakibini kovalamasını kolaylaştıran araçlar da sunar. Jhin, üzerinde işaret bulunan rakibini Trajedi yeteneği sayesinde yerine sabitler ve normal saldırılarıyla perişan eder. Fazla ileri açılmak genelde rakip ormancıların iştahını kabartan bir durum ama Jhin dördüncü ve son atışını gerçekleştirebilirse; yaptığı kesin kritik vuruş (ve bu sayede kesin kazandığı hız artışı), canına kast eden rakip tuzakların arasında tökezlerken Virtüöz’ün hızla uzaklaşmasını sağlar.

PASİF: Jhin, Suflör adındaki silahına dört mermi doldurur ve dördüncü atışı her zaman kritik vuruş yaparak hedefin eksik can miktarına bağlı olarak fazladan hasar verir. Mermilerinin dördünü de ateşledikten sonra silahını tekrar doldurmak için ara verir.

Jhin’in kritik vuruşları normale göre biraz daha az hasar verir ve saldırılarının hızı, saldırı hızı değerine bağlı olarak artmaz. Onun yerine dükkândan aldığı eşyalar ve rünler üzerinden edindiği saldırı hızı ve kritik vuruş ihtimali, Jhin’e saldırı gücü kazandırır. Ayrıca yaptığı kritik vuruşlar, saldırı hızına bağlı olarak kısa bir süre hareket hızı kazanmasını sağlar.

Q Yeteneği: Jhin, yakınında hedef aldığı rakibine bir bomba atar. Bomba hedefe isabet ettikten sonra yakındaki en fazla dört rakibe daha seker. Eğer isabet ettiği rakiplerden biri katledilirse, İlham Ateşi diğer rakiplere fazladan hasar verir.

W Yeteneği: Pasif: Jhin’in normal saldırıları ve Esaret Çiçeği’nden veya takım arkadaşlarından herhangi bir şekilde hasar alan rakip şampiyonlar, birkaç saniyeliğine işaretlenir.

Aktif: Jhin’in yaptığı olağanüstü uzun menzilli atış, hedeflenen doğrultudaki bütün minyonlara ve karşılaştığı ilk rakip şampiyona hasar verir. Atışın isabet ettiği şampiyon önceden işaretlenmişse kısa süreliğine yerine sabitlenir ve Jhin anlık hareket hızı kazanır.

E Yeteneği: Jhin, kurulduktan sonra görünmez hâle gelen bir tuzak kurar. Üzerinden geçen rakip şampiyonlar tuzağı tetikler. Tuzak tetiklendiğinde bu şampiyonları ortaya çıkarır, Trajedi ile işaretler ve geniş bir yavaşlatma alanı meydana getirir. Kısa bir aranın ardından tuzak patlar ve patlama alanındaki bütün rakiplere hasar verir.

R Yeteneği: Jhin, silahını tam olarak kurduktan sonra hedef doğrultuda nişan alır ve çok büyük bir alandaki bütün işaretli hedefleri ortaya çıkarır. Ardından, isabet ettiği ilk rakip şampiyonda durarak kurbanının yavaşlamasını ve eksik can miktarına bağlı olarak hasar almasını sağlayan dört mermi ateşleyebilir. Jhin’in Son Perde ile yaptığı dördüncü ve son atış, büyük oranda fazladan hasar verir ve kesin kritik vuruş yapar.

2016 yılına gelicek olan özellikler kısmına yeni hero olarak Jhin’de yerini aldı gelicek güncellemede Jhin’in sahneye çıkması bekleniyor …

Yorumlar

yorum

Leave a Reply