Kindred Madalyonun İki Yüzü Sahnede!

League Of Legends ‘ a yeni bir hero daha, madalyonun iki yüzü Kindred ‘ i biraz daha yakından tanımanın vakti geldi!

Ormanları fethetmek için tasarlanan yeni nişancı şampiyonla, Adalet Meydanlarına farklı bir soluk getirmek için gün sayıyoruz. Kindred kamplar arasında kol geziyor, damgaladığı rakiplerini ölüme mahkûm ediyor ve cezalarını kesebilirse kendi gücüne kalıcı olarak güç katıyor. Kindred rakiplerinin eceli olmakla kalmıyor, dostlarının kapısını çalan eceli oyalamayı da biliyor. Ölümün korkunç pençesi uzandığında; Kuzu, yani Kindred’in iki ruhundan biri, bir kutsal alan ortaya çıkarıp dostlarına çok değerli birkaç saniye kazandırabiliyor.

 

ZV0b1Z

 

Pasif: Avcının Damgası

Kuzu, bir rakip şampiyonu haritanın neresinde olursa olsun ölüm için damgalar. Kısa bir süre sonra damga etkinleşir. Kindred hedefi katleder ya da katledilmesinde asist yaparsa, normal saldırıları kalıcı bir ilave kazanır. Bu ilave etkisi birikir. Kuzu’nun Avcının Damgası ile rakip şampiyonları damgalamasının yanı sıra, Kurt zaman zaman kendiliğinden rakip ormandaki büyük canavarların kanına susar. Ölüm için damgalanan hedefleri bütün şampiyonlar görebilir.

Q: Okların Dansı

Kindred hedef yöne atılır ve yakındaki en fazla üç rakibe ok atışı yapar.

 

W: Kurdun Hiddeti

  • Pasif: Kindred hareket halindeyken Av Hırsı yükleri biriktirir. Yükler tamamen dolduğunda, Kindred’in bir sonraki saldırısı belli bir miktar can çalar.
  • Aktif: Kurt, Kuzu’dan geçici olarak ayrılır ve çevresinde geniş bir ruh alanı oluşturarak Kuzu’nun saldırdığı hedefe veya en yakındaki rakibe saldırır. Kurdun Hiddeti’nin etki alanındayken, Kuzu’nun kullandığı Okların Dansı’nın bekleme süresi büyük oranda azalır

E: Karabasan

Kindred hedef rakibi önce yavaşlatır. Ardından, yavaşlayan hedefe kısa aralıklarla üç defa saldırı isabet ettirebilirse; hedef, azami can değerinin belli bir oranını hasar olarak alır

R: Kuzunun Şefkati

Kindred kendisinin veya hedef takım arkadaşının altında geniş bir geçici alan ortaya çıkarır. Kuzunun Şefkati, aktif olduğu süre boyunca sınırları içindeki BÜTÜN birimlerin can değerlerinin kritik düzeyin altına inmesini engeller. Son olarak, Kuzunun Şefkati, ortadan kalktığı sırada sınırları dahilinde bulunan bütün şampiyonları belli bir miktar iyileştirir.
Kindred kırılgan bir şampiyon gibi görünse de sürekli hareket halinde kalıp pasifi hazır olur olmaz saldırı gerçekleştirerek, ikiz ruhların hayatta kalması ve ava devam etmesi sağlanabilir

Birlikte uyumlu olduğu şampiyonlar:

Gragas – Kavgacı Ayyaş

Sağlam bir kalkan olmasının yanı sıra, Gragas bol keseden dağıttığı sersemletme ve yavaşlatma etkileri sayesinde, rakiplerin Kurdun Hiddeti’nin etki alanında kalmalarını sağlar. Daha da iyisi, Patlayan Fıçı kullanarak rakip şampiyonları Kuzunun Şefkati’nin dışına iterek onların geçici hasar görmezlik etkisinden, hatta doğru zamanlamayla iyileştirme etkisinden bile mahrum kalmalarını sağlayabilir.


Alistar – Minotor

Kindred ormanda coştukça coşabilmesine rağmen, geleneksel nişancıların başına bela olan kırılganlıktan yana dertlidir. Bu yüzden de kendisini koruyacak dayanıklı müttefiklere ihtiyaç duyar. İşte tam bu noktada Alistar imdadına yetişir. İrikıyım mavi boğa, Kindred’i adeta tamamlar. Yaklaşan rakiplere toslayıp onları unufak ederken, Kindred’in uzaktan saldırıp düşmanları helak etmesinin önünü açar.


Ashe – Ayaz Okçu

Ashe ile Kindred Vadi’ye birlikte indiğinde, işlevsellikleri rakip tanımaz. İkili, sürüsüne bereket kitle kontrol becerileri sayesinde birbirinin hatalarını, yanlış hamlelerini ve aldıkları yanlış konumları telafi edebilir. Harika bir çatışma başlatma ve sersemletme aracı olan Büyülü Kristal Ok, Kindred’e Kurdun Hiddeti’ni hazırlayıp katliama koyulmak için ihtiyaç duyduğu zamanı kazandırır. Ayrıca, Ashe’in başı derde girecek olursa, Kindred tam zamanında kullandığı Kuzunun Şefkati sayesinde, Ayaz Okçu’nun çatışmalarda sağ kalmasını sağlayabilir.

Karşısında zorlandığı şampiyonlar:

Lee Sin – Kör Keşiş

Vadi’nin en güçlü karşı ormancılarından Lee Sin, Kindred’e hayatı zindan etmek için her tür araca sahip bir şampiyondur. Düello gücü, en iyi Kindred oyuncularının bile gözünü korkutup damgalı kampları temizlemek için ormanına girmekten çekinmelerine sebep olur. Yine de Madalyonun İki Yüzü kendi ormanından çıkmamaya karar verse dahi, Lee Sin ikiz ruhların izini sürüp avcıyı avlayacak kadar güçlüdür. Üstelik, tereyağından kıl çeker gibi Kindred’i kendi ultisinin dışına çıkarabilir.


Irelia – Bıçakların İradesi

Kindred, kırılganlığı nedeniyle takım savaşlarında arkadan saldıran bir şampiyon rolü üstlenir ve başarısı, takım arkadaşlarının rakip yakın dövüşçülerle tankların yaklaşmasını önlemesine bağlıdır. Oysa Irelia’nın özgün bir avantajı vardır: Bıçakların İradesi, doğasındaki sıvışma becerisi sayesinde engellemelerden çok az etkilenir ve hedefini gözüne kestirdiği zaman, gözünü kırpmadan rakiplerin arasına dalmaktan çekinmez.


Cassiopeia – Yılanın Şefkati

Cass, hem sürekli hem de anlık olarak yıkıcı miktarda hasar verebildiği için Kindred’e karşı çok etkilidir. Elbette bu avantaj kendini en çok Kuzunun Şefkati’ne karşı gösterir. Cassiopeia büyük bir zevkle ultinin ortasına çöreklenip bir yandan İkiz Diş ve zehirleriyle Kindred ile müttefiklerinin canlarını törpülerken, bir yandan tuzağa kendi ayaklarıyla gelen Kindred’in takım arkadaşlarını Taşlaştıran Bakış ile katletmek için fırsat kollar.

Yorumlar

yorum

Leave a Reply