FIFA 16 vs PES 2016 Karşılaştırma (Hangisi Daha İyi ? )

fifa-16-vs-pes-2016-comparison

Her iki firmada EA Sports ve Konami kendi futbol oyunları FIFA 16 ve PES 2016 ‘ yı onaylamıştır.PES 2016 ‘ nın dün çıkmasıyla birlikte, FIFA 16 ise Kuzey Amerika’da 22 Eylül, dünya çapında ise 25 Eylül’de çıkacağını belirtti.PES 2016 ise en son Kuzey Amerika ‘ da 15 Eylül, Avrupa ‘ da ise dün satış listelerine girmiştir.

Her iki oyunun fanları ise oyunlarına aynı anda Eylül ayında sahip olmalarıyla birlikte, her iki oyun gelicek versiyonlarındaki yeni özelliklerini piyasaya sundu.Marketlerde satışa konulan oyunlar bakalım bu sene hangi oyun daha çok tutucak ?

Konaminin bu sene “Pro Evolution Soccer” ‘ ın 20. senesini kutlarken PES 2016 ‘ ya koydukları “Love The Past, Play The Future” sloganıyla birlikte 2016 ‘ da boy göstericek.EA Sports ise yeni oyuncu izleyici kitlesi için ise “Kadın Futbolu” ‘ nu oyununa ekledi.

2009 yılından beri FIFA ‘ nın PES karşısındaki başarısını bakalım bu sene PES cevap vericek mi ? PES ‘ in PS2 ‘ den PS3 ‘ E ve Xbox360 daki başarısızlığı FIFA ‘ yı mükemmel hale getirdi ve gücüne güç kattı.

FIFA vs PES

PES 2016 Özellikleri ;

PEs 2016 screens

12 Haziran’da Konaminin çıkardığı 3 dakikalık fragmanın içinde PES 2016 ‘ nın yeni özellikleri yer alıyor.

  1. Yenilenmiş dinamik hava sistemi eklendi, maçın bir anda farklı hava koşullarının bulundurucak.
  2. Oyun sistemlerinde oyuncuların daha verimli olması için tüm oyuncuların yapay zekaları yenilendi.
  3. 1e1 oyuncu oyuncuların becerileri değiştirildi, güçlendirildi, oyuncuların tepki süreleri geliştirildi.
  4. Savunma oyuncularının yapay zekaları güçlendirildi.Kalecilerin kurtarma tepkileri değiştirildi.
  5. Aynı FİFA gibi, oyuncular için gol sevinçleri eklendi.(Örneğin; TOTTİ ‘ nin telefon ile selfie çekmesi gibi)
  6. MyClub moduna 3 adet yeni mod eklendi (Day One Edition, Anniversary Edition, Diital Ön Sipariş Sürümü)
  7. Nermar ‘ ı kiralık olarak takımlara ekleyebilme, UEFA.com ‘ da bulunan 2014 Yılın Takımı kadrosundan bir oyuncuyu takıma dahil etme.
  8. PS4 ve PS3 oyuncuları şimdi kolayca ücretsiz bir şekilde malzeme ve kitleri indirebilecek.

PES 2016 ‘ nın 1 dakikalık oynanış videosu 

 

FİFA 16 Özellikleri ;

FIFa 16 (1)

EA Sports FIFA 16 ‘ nın yeni özelliklerini duyurdu ve bunların çoğu oyun iyileştirmelerine yönelik, birkaç savunma ve atağa ‘ karşı animasyon eklendi.Yeni özelliklerin tam listesi aşşağıdadır ;

fifa 16

 1. FIFA 16 oyun tarihinde ilk defa “bayan futboluna” yer verdi.Uluslararası 12 adet lisanslı kadın takımını oyununa dahil etti ve bu takımları hızlı maç ve turnuva modunda oynayabiliceksiniz.Ancak EA ‘ nın kararına göre bayan takımına karşı, erkek takım alınamayacak.
 2. 25 adet savunma mekaniği değiştirildi ( örneğin ; topa kayma savunması geliştirildi )
 3. Tamamen özgün Bundesliga yayın paketi. 350’den fazla yeni veya güncelleştirilmiş yüz taramalı oyuncu. Yeni hava şartları ve gerçek dünyadaki stadyumlarda kaydedilen 900’den fazla marş eklendi.
 4. Yeni stadyumların özel görüntüleri ve lisanslı stadyumlar eklendi.
 5. FIFA’nın seri tarihinde ilk kez Türkçe sürümle yayınlanacağını açıklamaktan heyecan duyuyoruz! FIFA 16’yı PC, Xbox One ve PlayStation 4’te tamamen Türkçe metin çevirisiyle oynayabileceksiniz! Arda Turan, kapakta Leo Messi’nin yanında yer alırken, 18 lisanslı Süper Lig kulübünün tamamıyla oynayabileceksiniz. FIFA’nın en yeni özelliği FUT Draft Ultimate Team veritabanından rastgele gelen beş oyuncu arasından her pozisyona seçim yaparak kadronuzu kurun, arka arkaya 4 maçta mücadele ederek ödülleri kazanın.

Yorumlar

yorum

Leave a Reply