Esl One’da Türk Oyuncu

Dota 2’nin olmazsa olmazı, heyecan fırtınası ESL One Franfurt’un Avrupa elemeleri aşaması sona erdi.  4ASC, Moscow5, Goomba, compLexity gibi önemli takımların başvurduğu turnuvada toplamda 400 takım mücadele etti.

Aralarında Adeks, Space Soldiers, 5 Idiots gibi Türk takımlarının da yer aldığı turnuvada en büyük başarıyı gösteren Türk takımı elemelerin final aşamasına çıkan5 Idiots oldu. Elemelerin final aşamasında son 4’e kalan takımların ana elemeye bilet kazanacağı turnuvada temsilcimiz ünlü İsveçli takım 4FC’ye karşı 2-0 mağlup oldu. Diğer temsilcilerimizden Adeks 4. Turda Romanya’nın güçlü ekibi XPC’ye kaybederken; aynı turda diğer temsilcimiz TkS ise London Conspiracy’ye boyun eğdi.

Bu aşamada aslında çoğu kişinin bilmediği bir durum söz konusuydu; çünkü eski m5.Int oyuncusu Selim“Neqroman” Oynar, turnuvaya yeni takımıyla devam ediyordu. Hatta öyle bir takımdı ki bu, herkes onlardan söz ediyordu. Neqroman’ın yeni takımı, yani Burden United, uluslararası bir kadroya sahipti.

Burden United Kadrosu;

WehSing ‘SingSing’ Yuen (easy lane)
Selim ‘Neqroman’ Oynar (mid)
Alaan ‘SexyBamboe’ Faraj (hard lane)
Alexandru ‘ComeWithMe’ Craciunescu (support)
Johan ‘Mynuts’ Andersson (C) (support)

Final aşamasının ilk turunda XPC’yi mükemmel bir oyunla 2-0 yenerek Adeks’in öcünü alan Burden United, son tur maçında ise ThunderCats’in karşısına çıktı. Kadrosunda The International tecrübesini yaşamış FLUFFNSTUFF gibi bir oyuncuyu barındıran ThunderCats, 2 oyun boyunca da Burden United’ın performansına ayak uyduramadı. Bu sonuçla birlikte ESL One Franfurt ana eleme biletini kazanan dört takımdan biri Burden United oldu. Diğer dört takım ise PGG’nin yeni takımı Stepashka, eski MYM kadrosunun bulunduğu Monkeybusiness ve Let’s Do it oldu.

 

Konuyla ilgili olarak Selim Neqroman Oynar’ın görüşleri:

“Elemelerde çok iyi rakiplerle karşılaşmadığımızı düşünüyorum. Tabii ki namağlup olarak ESL One ana elemesine gitmek güzel bir his. Trainlerimizde üst düzey rakiplere karşı oldukça iyi performanslar sergiliyoruz. Umarım bu performansı ana elemelere yansıtabiliriz, böylece ben de Commerzbank Arena’da Türk bayrağımızı dalgalandırabilirim.  Bunu yapabilecek güçteyiz.”

Burden United ana elemelerde ilk 3’e girmeyi başarırsa kendilerini ve dolayısıyla Neqroman’ı Commerzbank Arena’da göreceğiz. Kendisine ve takımına şimdiden başarılar diliyoruz. Herkesin dediği gibi “Go Neqroman Go!”

 

Kaynak: trdota.net

Yorumlar

yorum

One Response

  1. russhel 14 Mart 2015

Leave a Reply