CS:GO Turnuva Kuralları

KURALLAR :

1) Turnuva görevlilerine ve diğer oyunculara saygılı olmak esastır.Etkinlik esnasında sportmenliğe yakışmayacak davranışlarda bulunmak kesinlikle yasaktır.(Küfür,argo,hakaret,alay etmek vb.)

2) Katıldığınız turnuvada belirtilen saatte hazır olmanız gerekmektedir.Takımların ek zaman istemesi durumunda gecikme süresi 10 dakikadır,aksi durumlarda gecikme süresi geçerli değildir.Zamanında gelmeyen takımlar turnuvadan diskalifiye edilecektir.Ayrıca daha sonra düzenlenecek olan turnuvalara katılma hakkınıda kaybedebilirler.

3)Maç sunucusu kazanan 1 takım, sunucunun 1 aylık süresi bitmeden birdaha aynı ödülü kazanırsa sunucunun süresi uzamayacaktır.1 aylık geçerli olan süreden ne kadar kaldıysa o kadar kullanmaya devam edecektir.Süresi biten takımlar tekrardan ödülü kazanabilirler.

4)Turnuvamıza katılan oyuncuların, oynadıkları her maçda record almaları zorunludur. İstenmensi halinde tarafımıza recordların gönderilmesi gerekmektedir, aksi halde takım ve oyuncular turnuvamızdan diskalifiye edilecektir.

5) Turnuva başlamadan önce Easyanticheat uygulamasının sorunsuz bir şekilde çalıştığından emin olunuz.Turnuva başladıktan sonra Easyanticheat ile ilgili sorun yaşayan takım veya oyunculara hiçbir şekilde tolerans gösterilmeyecektir. ( https://www.easy.ac/tr-tr/support/game/issues/guide/ )

6) Turnuva kayıt formundaki takım kadrosu ve steam id kısmını dikkatle doldurunuz.Turnuva başladıktan sonra oyuncu değişikliği kesinlikle yapılmayacaktır.Ayrıca takım kadrosunda belirttiğiniz oyuncular dışında oyuncu oynatmak kesinlikle yasaktır.

7)Turnuva başladıktan sonra oyuncu değişikliği yapılmayacağı için 5+2 şeklinde yedek eklemeniz, olası bir beklenmedik problemde(Elektrik,internet kesintisi vb.) sizleri zor durumunda kalmaktan kurtaracaktır.

8) Turnuva hakemlerini kişi listenize ekleyebilir ve sorularınızı yöneltebilirsiniz. Bununla birlikte turnuvaya katılan takımların discord içerisinden sohbet kanalına gelmeleri gerekmektedir.

9) Turnuvada hakemlerle ve diğer takımlarla iletişim discord grubumuzun sohbet kanalından yapılacaktır. Ayrıca oyunculara server ipleri yine discord grubumuzun sohbet kanalından verilecektir. Burada olmayan takımlar otomatik olarak turnuvadan diskalifiye edilip,karalisteye eklenecektir.

10) Her takımın bir maç içinde pause hakkı toplam 5 dakikadır ve 5 kere alınabilir.Bir takım veya oyuncu, takımına ayrılan duraklama süresi dışında oyunu izinsiz duraklatıp başlatırsa, ya da oyunu ayrılan duraklama süresi dahilinde yeniden başlatmazsa, turnuva kurallarına uygun olarak ceza alıcaktır.

11) Herhangi bir kural ihlali olması durumunda lütfen kendiniz müdahele etmeyiniz.Kendiniz müdahele etmeniz durumunda haklıyken haksız duruma düşebilirsiniz.Konuyu hemen ilgili hakemlere belirtmelisiniz.(Elinizde var ise kanıt ile birlikte).

12) Turnuvaya katılan takımlar burada belirtilen bütün kuralları kabul etmiş sayılır.Bu kurallara uymayan takımlar yaptıkları kural ihlalinin derecesine göre 1.uyarı,maç kaybetme ve turnuvadan diskalifiye edilme gibi cezalarla karşı karşıyadır.

13) Buradaki maddeler dışında gerçekleşen istisnai bir durumda hakemlerin kararı kural niteliğindedir.

14) Turnuva kurallarını değiştirme hakkını esportgamers saklı tutar.

15) Turnuvaya kayıt yaptıran takımlar kuralları okumuş ve kabul etmiş sayılır.