5.5 Yama Notları

Merhaba Sihirdarlar,

Çeşitlilik dendi mi, bizim için akan sular durur. Hele şampiyon çeşitliliği yok mu! Bu yamalık, bol güçlendirmeli mükellef bir sofra hazırladık. Kulağından çekilmesi gerekenler de vardı ama ağırlıklı olarak şampiyonlarımıza iyi davrandık. Diğer yandan, karşımıza çıkan şampiyonlara değişiklik yaparken ilk bakışta mantıklı gelen şeyi uygulamadan önce iki kere düşünmeye dikkat ediyoruz. Şampiyonlar arasında stratejik açıdan farklılıklar bulunması bizler için önemini koruyan bir mesele, gerçekten önemli. Doğrudan bir şeyleri arttırmaktan ziyade, yaptığımız her güncelleme ile şampiyonların güçlü yönlerini (veya zayıf yönlerini) daha öne çıkarmayı hedefliyoruz.

Şampiyon çeşitliliği dersimizin bugünkü konusu ise Orman. Şunu peşinen söylemekte fayda var; orman konusunda sizlerle çok fazla muhabbet etme fırsatımız olmadı. Üstelik, değişiklikyaptığımız zamanlarda da her yamadan sonra baş gösteren oyuncu dertlerine kulak vermemiz gerekiyordu.

Konumuza dönecek olursak, ormancı şampiyonlarda çeşitliliği arttırmak istiyoruz. Şimdi, yeni Yanardöver efsununu görüp de, bunun tankımsı ormancı güçlendirmeleriyle birleştiğinde “über mega” güçlendirmelere yol açacağından endişe edenleriniz olabilir. Ancak bunlar iki farklı amaca hizmet ediyor. Bami’nin Közü (ve Yanardöver), tankımsı ormancılara oyun ortalarından sonlarına kadar olan safhada izleyebilecekleri bir yol sunuyor. Gelgelelim, şampiyonlara özgü güçlendirmeler oyun başlarında kamp temizlemeyi rahatlatmaya yarıyor. Malum bazı tank ormancı arkadaşlar var (parmakla göstermek gibi olmasın: Sejuani ve Amumu), onların ormandan çeşitli kaplanlar gücünde çıkma ihtimali bizi biraz endişelendirmekte doğrusu. Şimdilik gelişmeleri izleyip göreceğiz. Uyarmadı demeyin.

Bu kadarıyla yetinmedik elbette. Orman işleri dışında yeni bir +120 yetenek gücü eşyamız var. Hani şu Ölümateşi Pençesi’nin yokluğunu gidermek için oyuna gelecek olan vardı ya? İşte o. Bu konuda söyleyecek çok fazla bir şey yok, yama notlarının ilgili kısmında gerekli her tür bilgi verildi. Kendi gözlerinizle görün.

Not: Güncellenen Sihirdar Vadisi beta olmaktan çıkıyor. Aslında bundan sonra da güncellemeye, değişiklik yapmaya devam edeceğimiz için “bitti” demek o kadar kolay olmuyor. Şimdilik güncelleme aşamasının bittiğini gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz. Bu yamada Sihirdar Vadisi için yapılan bazı kapsamlı değişikliklerin son hali oyuna geliyor (animasyonlu oyun sonu zafer/bozgun grafikleri de cabası!), o yüzden indirmesi normal yamalardan alışık olduğunuzdanbiraz uzun sürebilir. Bu süreç boyunca bizlerden geribildirimlerini esirgemeyen oyuncularımıza saygımız sonsuz!

Biz susalım ve yamamız konuşsun.

Yorumlar

yorum

Leave a Reply