2016 Yılının En İyi 20 oyuncusu: dennis (20)

dennis1

Dennis Edman oyundaki adıyla “dennis“  Fnatic takımıyla oldukça başarılı bir 2016 yılının ardından, HLTV’nin en iyi 20 oyuncu sıralamasında kariyerinde ilk defa kendine yer buldu.Dennisin yardımlarıyla, İsveçliler 2016 nın başlarında arka arkaya 3 yarışma kazandılar.Böylece 2015 te yakaladıkları iyi formlarını devam ettirdiler ve 2016 yılının ilk yarısı boyunca güçlü bir rakip izlenimi verdiler.Takım , yaz arasından sonra aynı kalamadı ama Dennis kişisel olarak iyi formunu devam ettirdi ve yavaşca kendini takımdaki en iyi oyuncu haline getirdi.

Dennisin ilk resmi maçları 2008 e dayanıyor. O zamanlar 18 yaşındayken isveç turnuvalarında Jon “hyvlarn“ Edelsvard ve Hugo “huggan“ Lopez  gibi arkadaşlarıyla birlikte boy gösterdiler.Dennis başarı merdivenlerini yavaşca tırmanıyordu ki onun en başarılı Counter Strike 1.6 dönemi 2011 yılıdır Çünkü O yıllarda SK GAMİNG e katıldı.Bu takım, Intel Extreme Masters ve Copenhagen Oyunları 2011 yarışmalarında mücadele etti ve sırasıyla 4. Ve 2. Oldular.SK takımındaki görevinden hemen sonra rekabetçi sahnesinden kendini geri çekti ve böylece Counter Strike 1.6 kariyerine son verdi.

dennis2

Geri çekilmesi neredeyse 2 yıl sürdü ve Counter Strike’ın yeni versiyonu dennisi bir kez daha mücadele dolu rekabetçi sahnesine geri döndürdü.İsveçli , LGB e-sports a katıldıktan sonra 2013 te CS:GO da önem kazanmaya başladı.Ki Bu Katıldığı takım Şu andaki takım arkadaşlarını içeriyor.Örneğin  Olof “olofmeister“ Kajbjer , Freedy“KRIMZ“ Johansson ve sonra katılacak olan  Sİmon“twist“ Eliasson. Aimi iyi olan bu takım istikrarlı bir şekilde geliştiler . DREAMHACK WİNTER 2013  turnuvasında aldıkları beşincilik ve sekizincilikten, EMS ONE KATOWİCE 2014  turnuvasında üçüncü ve dördüncülüğe yükseldiler.Ama ne yazıkki , takım dünyadaki en iyiler arasında yer almasına ve bazı organizasyonlardan destek almalarına rağmen, Dennis bir kez daha cs den uzak durma kararı aldı.Ve tam zamanlı bir iş bulma çabası içine girdi.Böylece, takımı en iyi oyuncusundan ve beklenen sponsorluk desteklerinden yoksun bıraktı.

Bu ayrılma kararını dennise sorduğumuzda bize cevabı şu oldu . DENNİS : Tabiki pişmanlık duyuyorum bunu yapmak zorundaydık çünkü o zamanlar cs go bu kadar büyük bir platfrom değildi.
LGB dönemi boyunca , dennis takımın lideri rolünü oynadı ama takımın oyun anlayışı çok bireysel ve gevşekti Bu oyun anlayışı, takımın yıldızlarına rahat oynama olanağı veriyordu ama Dennis Edmanın sırtına çok yük bindiriyordu.Bunun sonucu olarak oyun liderlerinin bireysel olarak bir etkiye sahip olmak için uğraştığı bir dönemde, Dennis takımın göze çarpan oyuncularından biri oldu.

Onun CS:GO daki yokluğu kısa sürdü.2015 in temmuzunda, KİNGUİN’e katılma teklifi onu tekrardan rekabetçi sahnesinde yer alması için cezbetti. Daha sonra Edman milli takıma , Takım lideri olan Alexander“SKYTTEN“ Carlsson yerine katıldı ama onun rolünü tam alamadı.Takımın en büyük başarısı kasımda DreamHack Open Cluj-Napoca Major turnuvasında 3.ve 4. Olmaları ve muhtemel kazananlar olacak EnVyUs’u yarı finalde yenmeye yaklaşmalarıydı.Dennis romanyadaki turnuvada sağlam bir performans gösterdi 10 harita üzerinden 1.06 ile derecelendirildi.

Counter Striketeki başarılı kariyerinin ardından , Dennis ,2016 girildiğinde kendini SEÇKİN(ELİTE) TAKIMINDA buldu. Bu konu hakkında bazı yorumları var. DENNİS: Bugün , bulunduğum yerde olmamı sağlayen tek şey ÖZVERİDİR.Çok oynadım, bütün müsabakları izledim ve Kazanmak için oynadım.

dennis3

Dennis’in fnatic takımı 2016 yılına geldiğimizde dünyadaki 1.takım olma ünvanını elde ettiler ve bu kusursuz ünvanı Minsk’te düzenlenen SL i-League StarSeries XIV adlı yarışmada playofflarda G2, Luminosity (bugünkü SK) ve Natus Vincere takımınlarını yenerek devam ettirdiler.Dennis yarışmayı, O zamanlarda takımın yıldızı konumundaki “olofmeister“in çok gerisinde, “KRMZ“ın biraz gerisinde 1.07lik dereceyle bitirdi.Ayrıca dennis 2 kez maçın adamı ödülünü aldı ve 1.14 lük oyun etkisi onu turnuvanın EVP’lerinden birisi yaptı.

Daha sonra isveçliler , barcelonaya ESL’nin eğlence için düzenlediği turnuvaya gittiler.Farklı nedenlerden ötürü ileride göz ardı edilecek bu turnuvada sadece açılıştaki EnVyUs ile maçlarını kaybederek turnuvayı kazandılar.Dennis, Astralis karşısındaki hayati önem taşıyan maçtaki mükemmel oyunu sayesinden turnuvanın MVPsi oldu.

Fnatic in 3.kez Arka arkaya kazandığı turnuva olan Katowicede düzenlenen IEM turnuvasıydı.Dennis son 2 turnuvada göstediği performansı bu turnuvada gösteremedi.
MLG Columbus ile birlikte bazı şeyler kötü gitmeye başladı. Bu turnuva hayal kırıklığıyla bitti.Takımın yıldızı olan olofmeister sürpriz bir şekilde kötü bir turnuva geçirdi.Sadece birkaç gün sonra bu büyük turnuva bitti ve anlaşıldı ki olofmeister sakatlıkla mücadele ediyordu ve bu sakatlığın düzelmesi uzun zaman alacaktı.

ELEAGUE Fnatic takımının birlikte oynadıkları son turnuvası olacaktı.İsveç takımındaki karışıklık Jesper “JW” Wecksell, flusha ve KRIMZ adlı oyuncuların takımdan ayrılmasına ve GODSENT takımına katılmalarına sebep oldu.Öte yandan Fnatic takımıda twist, Jonas “Lekr0” Olofsson ve Wenton adlı oyuncuları takıma kattı.
ESL One New York ve EPICENTER: Moskova turnuvalarının ikisinide hayal kırıklığı yaratan sonuçlarla bitirdiler.

Dennis Neden 2016 nın en iyi 20. Oyuncusu ?
Dennis büyük turnuvalardaki performansı sayesinde 2016 da dikkat çeken isimlerden oldu. 2016 yılındaki ilk turnuvasında EVP oldu. Büyük finalde Natus Vincereye karşı göstediği performansla.
ELEAGUE 1.Sezon Dennisin en iyi turnuvasıydı.O, Fnatic takımının en iyisiydi.

Kaynak için tıklayın.

*Çeviri: Emre Seven

Yorumlar

yorum

Leave a Reply